موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما حلش میکنیم

راه های ارتباطی :

 

۶ سوالی که قبل از نصب دوربین باید پاسخ دهید

دکتر دوربین > آموزش و آگاهی  > ۶ سوالی که قبل از نصب دوربین باید پاسخ دهید
سوالهایی قبل از نصب دوربین مداربسته

۶ سوالی که قبل از نصب دوربین باید پاسخ دهید

وقتی به فکر استفاده از سیستم های امنیتی و حفاظتی می‌افتید، «حتما پیش از هر اقدامی این مطلب را بخوانید». چرا که فاکتورهای زیادی در نصب دوربین های مداربسته برای مکان‌های مختلف وجود دارد، که لازم است درنظر گرفته شوند. این روند به اندازه خرید تجهیزات و نصب آن، مهم است. تعداد کمی از افراد از آنچه که واقعا برای حفظ یک سیستم دوربین لازم است، آگاه هستند. پس با دکتردوربین همراه باشید تا به ۶ سوال را قبل از نصب دوربین مداربسته پاسخ دهید.

 

آیا نیاز یا هدف مشخصی برای نصب دوربین وجود دارد؟

باید یک هدف مشخص برای اضافه کردن دوربین ها وجود داشته باشد، نه به این خاطر که دیگران نصب کرده‌اند. دوربین های مداربسته برای مصارف و اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین مداربسته کاربرد متفاوتی دارد؛ از جمله: جلوگیری از وقوع جرم، جلوگیری از مزاحمت‌ها، نظارت بر فروشندگان یا کارمندان، حفاظت از دارایی‌ها، دست‌یابی به مدارک تصویری و در نهایت به عنوان عامل بازدارنده.

 

انتظارتان از یک سیستم حفاظتی چیست؟

قرار نیست دوربین ها سحر و جادو کنند، کار خودشان را انجام می‌دهند. در مطالب قبلی درباره اینکه دوربین ها چطور باعث افزایش سطح امنیت می‌شوند، توضیح دادیم. بهتر است واقع بین باشیم و از عملکرد کلی سیستم های مداربسته آگاه باشیم. ممکن است مکانی صرفا نیاز به نظارت عمومی داشته باشد؛ اما در برخی موارد نظارت خاص روی بخش‌های مختلف ضروری است.

 

مکان ایده آل برای نصب دوربین کجاست؟

امروزه برای نظارت یک ملک یا ساختمان از سیستم های مداربسته استفاده می‌کنند. اما نمی‌توان مطمئن بود تمام بخش ها به طور کامل پوشش داده می‌شوند. بایستی نقاط آسیب پذیر مکان را بررسی و مشخص نمود که از میزان نگرانی ما کاسته شود. برای یافتن بهترین محل نصب دوربین مداربسته ، مشورت با یک تیم حرفه‌ای مثل دکتردوربین لازم و ضروری ست. رایج‌ترین مکان‌های دوربین شامل پارکینگ، نقاط ورودی / خروجی، مناطق مشاع (زمین بازی ، استخر ، لابی و سالن اجتماعات) یا نقاط کور می‌باشد. نقاط کور معمولا توسط متخصصان یا ویدیوهای ضبط شده از آرشیو بقیه دوربین ها مشخص می‌شوند.

 

چقدر بودجه لازم است؟

پول تمام تصمیمات تجاری را هدایت می‌کند، بنابراین برآورد هزینه مهمترین سؤالی است که باید به آن پاسخ دهید. قیمت نصب دوربین مداربسته با توجه به محدوده انتخابی و نوع دوربین، تعیین می‌شود. اما در جریان باشید که خرید تجهیزات ارزان قیمت و عدم توجه به کیفیت، صرف هزینه بیشتری را دربرخواهد داشت. نصب سیستم‌های نظارتی یک سرمایه گذاری محسوب می‌شود. پیش از راه‌اندازی به مواردی نظیر: ضمانت‌نامه، هزینه تعمیرات و نگهداری، هارد DVR و مانیتورینگ مداوم ویدیوها توجه کنید.

 

آیا دوربین می‌تواند امنیت تجهیزات را برقرار کند؟

برای یک نظارت اثربخش و موثر، باید تمام موارد و زوایا را بررسی نمود. به طور مثال برای بخش های مختلف یک ساختمان از چند نوع دوربین استفاده می‌شود. در فضای باز، دوربین‌های مقاوم در برابر آب و هوا به کار گرفته می‌شود؛ مانند دوربین بولت. در فضای بسته، از دوربین مداربسته دام و لامپی استفاده می‌شود. بهترین محل نصب برای سیستم های نظارتی صرفا با تشخیص یک مشاور مجرب و حرفه‌ای قابل انجام است. به طوری که هیچ خطای دید یا نقطه کوری باقی نماند. معماری ساختمان و چیدمان را باید در نظر گرفت. روشنایی خوب یک ضرورت است هرچند دوربین مداربسته دید در شب وجود دارد؛ با این حال نور و روشنایی باید بررسی شود.

 

آیا کسی برای مانیتور کردن ویدیوها وجود دارد؟

یک مورد که بسیاری در نظر نمی‌گیرند، زمان است. آیا شما به تنهایی قادر به بررسی دوربین ها و فیلم های ضبط شده آن هستید؟ آیا از می‌توانید از سلامت تجهیزات مداربسته اطمینان حاصل کنید؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر تجهیزات از بین بروند؟ آیا امکان تعمیر دوربین مداربسته وجود دارد؟ چه کسی ویدیوها را بررسی می‌کند؟ زمان قابل توجهی صرف بررسی فیلم ها می‌شود. بنابراین پیش از مراحل پروژه نصب دوربین مداربسته به این مسئله که چه کسی مسئول بررسی فیلم‌ها خواهد بود، فکر کنید. فرض را بر این می‌گیریم که نحوه عملکرد سیستم و کار با تجهیزات را می‌دانید.

پاسخ به این شش سوال می تواند شما را در تصمیم گیری برای راه‌اندازی سیستم حفاظتی یاری کند. پس از پاسخ‌گویی به این سوالات حتما از راهنمای خرید دوربین مداربسته دکتردوربین استفاده کنید. سیستم های دوربین مداربسته دارای پتانسیل نامحدود هستند ، اما نیاز به توجه و نگهداری مداوم دارند.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)
10 درصد تخفیف برای اولین سفارش شما
تا 25 دی ماه
ثبت سفارش