موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما حلش میکنیم

راه های ارتباطی :

 

تکنولوژی Triple Stream

دکتر دوربین > آموزش و آگاهی  > تکنولوژی Triple Stream
triple stream

تکنولوژی Triple Stream

تکنولوژی Triple Stream

قبل از اینکه بریم سراغ سه تا استریم، باید با خود stream آشنا بشیم! Stream در لغت به معنای “جریان” هست. در سیستم های نظارتی بخصوص دوربین مداربسته تحت شبکه، تمام سیگنال های صوتی و تصویری آنالوگ روی شبکه تبدیل به دیتاهای رمزنگاری شده میشوند که اصطلاحا بهشون میگیم، استریم. حالا برای اینکه بیشتر با تکنولوژی Triple Stream آشنا شویم، لازمه چند مفهوم دیگه رو هم خوب بلد باشیم؛ Main-stream، Dual-stream و Sub-stream.امروزه بنا به نیازمون از دستگاه های ضبط تصاویر دیجیتالی دوربین مداربسته استفاده می کنیم. در این مورد حتما تفاوت دستگاه DVR و NVR رو بخونید.

Main-stream یا جریان اصلی: وضوح تصویر در جریان اصلی وقتی رزولوشن بالا باشد؛ مثلا ۵ مگاپیکسل (۲۵۶۰*۱۹۲۰) یا ۳ مگاپیکسل (۲۰۴۸*۱۵۳۶) کیفیت تصویر بهتری خواهد داشت. علاوه بر این، جریان اصلی در زمان واقعی (۳۰ یا ۶۰ فریم در ثانیه) فیلم HD ارائه میکند و میتوانید مطمئن باشید هیچ اطلاعاتی از دست نخواهد رفت.

Sub-stream یا جریان فرعی: در این جریان فیلم با کیفیت پایین یا استاندارد ارائه می شود؛ در رزولوشن های QCIF ، CIF ، ۲CIF ، DCIF و ۴CIF. اکثر محصولات نظارت تصویری و دوربین های مدارسته می توانند به طور خودکار وضوح تصویر را در جریان فرعی با وضوح صفحه نمایش خود (مثلا تلفن هوشمند) مطابقت دهند. ممکن است sub-stream امکان انتقال ویدیو در همان لحظه را نداشته باشد اما در پهنای باند پایین به راحتی مانیتور می کند.

Dual-stream یا جریان دوگانه: پشتیبانی از Dual-stream باعث میشه تا با دو جریان متفاوت از دوربین IP استفاده کنید. یک جریان برای ضبط با کیفیت فیلم در نظر گرفته می شود، و جریان دیگر با وضوح پایین برای پخش زنده تصویر به کار برده می شود. این تکنولوژی دوربین های مداربسته پهنای باند و ظرفیت CPU کمتری مصرف می کند.

مفهوم Triple Stream در دوربین مداربسته

تکنولوژی Triple Stream در برخی از دوربین های IP یا تحت شبکه وجود دارد (فناوری سه گانه هم میگن). در این فناوری به طور همزمان می توان سه خروجی متفاوت از دوربین IP بر روی دستگاه های مختلف گرفت. به طور خلاصه وجود این قابلیت در دوربین این امکان را فرآهم می کند تا کاربر بتواند به طور همزمان تصاویر موجود را در مانیتور، تلفن همراه، لپ تاپ و … فراهم کند. این تکنولوژی سه گانه در هایک ویژن یکی از ده برند برتر دوربین مداربسته وجود دارد.

 

عملکرد جریان سه گانه

این تکنولوژی با فرآهم آوردن امکان انتقال همزمان جریان های مختلف اطلاعات، امکانات و راحتی بیشتری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. هر یک از جریان ها دارای ویژگی و هدف مشخصی است و هرکدام بر طبق وضوح تصویر، نرخ فریم و نرخ بیت مختلفی دسته بندی می گردند:

  • جریان اول نرخ فریم کاملی داشته (Full frame) و رزولوشن تصویر بالاتری دارد. از این جریان اغلب برای سیستم نظارت اصلی استفاده می گردد.
  • جریان دوم از وضوح کمتری برخوردار است و می توان از آن در مشاده تصاویر از راه دور و بر روی تلفن همراه استفاده نمود.
  • کیفیت تصویر در جریان سوم می تواند متغیر باشد و برای اهداف مختلفی استفاده گردد.
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۵ رای)
10 درصد تخفیف برای اولین سفارش شما
تا 25 دی ماه
ثبت سفارش