موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما حلش میکنیم

راه های ارتباطی :

 

دوربین بولت

دکتر دوربین > آموزش و آگاهی  > دوربین بولت
دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت چیست؟

دوربین بولت (Bullet) نوعی فلزی از دوربین مداربسته است که به دلیل طراحی استوانه ای به گلوله ای و Lipstick معروف شده. از این دوربین ها در فضای باز استفاده می کنیم و به همین خاطر در برابر باران، گرما، باد و هوای سرد مقاوم هستن. دوربین مداربسته بولت برای محیط های بسته هم استفاده میشه به ویژه در سیستم های نظارتی برای اتاق های اداری.

از اونجایی که این دوربین ها اندازه به نسبت کوچکی دارن، به راحتی در ترکیب اتاق جا می گیرن و اگه در محل مناسب نصب شده باشن، به سرعت قابل تشخیص نیستن. دوربین های مداربسته بولت از پرکاربردترین و پرفروش ترین دوربین ها هستن و سه نوع آنالوگ تحت شبکه و AHD آنها در بازار وجود داره.

کیفیت فیلم و تصویر

دوربین ها بسته به کیفیت و تعرفه دوربین مداربسته باهم تفاوت دارن. دوربین های بولت معمولا در زاویه ۷۰ درجه تنظیم میشن که در این زاویه تصاویر رو وسیع تر پوشش میده. کیفیت تصویر و فیلم حتی زمانی که نور نباشه کم نمیشه چون جز دوربین های دید در شب محسوب میشن. باتوجه به لنزی که داره گستره دیدش بین ۱۰ تا ۵۰ متر متغیر هست. بولت ها دو نوع لنز دارن:

 

لنز ثابت

دوربین های بولتی که لنز ثابت یا Fixed Lens دارن، در سه مدل لنز ۳.۶ میلی متر (۷۰ درجه)، ۶ (۵۰ درجه) و ۱۲ (۲۵ درجه) ساخته میشن.

 

لنز متغیر یا وریفوکال

این مدل لنزهای متغیر هم که یا ۹-۳ میلی متر هستن که میشه تقریبا ۳۵ تا ۸۰ درجه و یا اینکه ۲.۸-۱۲ میلی متر ساخته میشن که مطابق با ۲۵ تا ۸۵ درجه است.

مزایای دوربین مداربسته Bullet

دوربین مداربسته گلوله ای دو نوع اتصال با کابل و بی سیم (wireless) رو پشتیبانی میکنه که قاعدتا نوع بی سیم کاربرد بیشتری داره.

جالبه بدونید این دوربین ها نه تنها ضد آب هستن بلکه زیر آب تا فشار ۱۰۰ فوت رو قادرن تحمل کنن.

دوربین های بولت IR میتونن تصاویر با کیفیت در مکان های تاریک به واسطه مادون قرمز ضبط کنن.

زمانی که به device متصل باشن میتونن سیگنال های DVD، PC و VCR رو ارسال کنن.

معایب دوربین مداربسته Bullet

دوربین های گلوله ای از نوع IR رو نمی تونیم در مجاورت انعکاس سطح آینه قرار بدیم چون باعث میشه عملا تصویری دیده نشه و دوربین کارایی خودش رو از دست میده.

این دوربین ها ویژگی چرخش خودکار ندارد و باید به صورت دستی تنظیم بشه.

دوربین مداربسته بولت هم مثل باقی مدل ها دارای ویژگی های مثبت و منفی هست ولی شرکت ها در تلاشن سطح امنیت و کارایی این نوع محصولات رو بالا ببرن. مثلا دوربین بولت شرکت هایک ویژن (Hikvision) از بهترین مدل های موجود در بازار محسوب میشه. البته میتونین ده برند برتر دوربین مداربسته رو بهتر بشناسین.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۷ رای)
10 درصد تخفیف برای اولین سفارش شما
تا 25 دی ماه
ثبت سفارش