موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما حلش میکنیم

راه های ارتباطی :

 

نکاتی درباره ایمن‌سازی خانه و محیط کار

دکتر دوربین > آموزش و آگاهی  > نکاتی درباره ایمن‌سازی خانه و محیط کار
security tips

نکاتی درباره ایمن‌سازی خانه و محیط کار

نکات ایمن سازی خانه و محل کار

این روزها بالابردن امنیت خانه و محل کار ضروریه و شوخی بردار نیست! خیلی از سرقت هایی که توسط دزدها انجام میشه تا حدود زیادی بخاطر عدم توجه به برقراری امنیت بوده. مثل همون جمله معروف که می گه “پیشگیری بهتر از درمان است.” این مطلب نکاتی درباره ایمن‌سازی خانه و محیط کار بهتون یادآوری میکنه که حتما انجام بدین.

 

پیشگیری از نفوذ و تجاوز به حریم خونه و اداره و همه اماکنی که برامون مهمن، کار سختی نیست و نیازی نیست دژ محکم بسازید! فقط کافیه یک سری نکات رو رعایت کنین تا بعدا مجبور نباشین کلی هزینه برای برگردوندن اموال سرقتی پرداخت کنین. (هزینه فقط مادی نیست؛ وقت طلاست!)

پس بریم سراغ نکاتی که دکتر دوربین بهتون پیشنهاد میکنه:

۱- از خونه تشریف می‌برید بیرون در رو قفل کنید لطفا!

شاید بنظرتون عجیب باشه اما ۴۰ درصد سارقان بدون هییییچ زحمتی وارد خونه میشن! یعنی تلاشی برای باز کردن درها نمی‌کنن. البته امکان داره الان پیش خودتون بگید من همیشه در رو قفل میکنم اما لازمه اضافه کنم از بسته شدن کامل و قفل بودن در اطمینان حاصل کنید. راستی اگر محیط کار یا منزلتون منافذی داره که امکان دسترسی به محل رو بیشتر میکنه، از پوشیده شدن کامل اونها هم مطمئن بشید. برای محل کار می تونید از سیستم های نظارتی استفاده کنید . 

دیگه این نکته رو نگم که در خونه باید چشمی و زنجیر داشته باشه؛ به هرحال همه اونهایی که در میزنن خاله و عمو نیستن!

۲- از دربهای ضد سرقت استفاده کنید.

هرچند که با به روز شدن وسایل امنیتی دزدهای عزیز هم به روز میشن، اما حداقل کاری که برای پیشگیری میشه انجام داد، داشتن درب ضد سرقته که اگر قفل باشه باز کردنش زمان زیادی می‌بره. (اما اگر قفل نباشه هیچ فرقی با اُپن آشپزخونه نداره!)

۳- پنجره ها رو فراموش نکنید.

بعد از در می‌رسیم به پنجره ها که از قدیم الایام محل عبور و مرور غیرمجاز بودن! یادتون باشه هرچند وقت یک بار بصورت دوره‌ای چفت و دستگیره‌ها رو چک کنید. بیشتر حواستون به اون پنجره هایی باشه که کمتر تو دید هستن و گزینه مناسبی برای نفوذ محسوب میشن. خیلی ها از محافظ فلزی یا توری استفاده میکنن؛ فکر خوبیه!

۴- از سیستم های ضد سرقت برای امنیت استفاده کنید.

دکتر دوربین میگه برای حفظ امنیت محل زندگی یا کار میشه از سیستم های امنیتی و ضد سرقت استفاده کرد. همونطور که میدونید این سیستم ها باوجود حسگرها و دوربین هایی که دارن، ورود و خروج رو کنترل میکنن و برای باز شدن در، رمزی که صاحب خونه تعبیه کرده رو میخوان که به راحتی قابل رمزگشایی نیست. این سیستم مکانیزمش هوشمنده؛ هم حواسش به ورود غیرمجازه هم موقع آتش سوزی از طریق تلفن همراه یا بصورت ریموت اطلاع میده.

۵- امان از نقاط کور و تاریک اطراف خونه!

برای جلوگیری از ورود دزدان شب کار(!) میتونید اونها رو گول بزنید و اطراف خونه تون رو روشن نگه دارید. یا مثلا از چراغ هایی استفاده کنید که زمان دار هستن و بخاطر سنسورهایی که دارن، با حرکت افراد روشن میشن.

 

در کنار همه موارد گفته شده نصب دوربین مداربسته باعث میشه تا سارقین با مشاهده دوربین مداربسته احاس خطر کنن و سراغ دزدی از محل کم خطر تری برن . همچنین در صورت ورود دزد به منزل یا محل کار دوربین مداربسته می تونه تا حد زیادی به شناسایی سارقین و به تبع اون بازگشت اموالتون کمک کنه . 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۴ رای)
10 درصد تخفیف برای اولین سفارش شما
تا 25 دی ماه
ثبت سفارش